Fransa Hakkında Özet

Fransa , avrupada sanatın kalbi olarak nitelendirilen bir şehirdir. Gerek tarihi olsun gerekse doğal güzellikleri olsun dünyanın en çok ziyaret edilen ülkesi konumundadır. Bu nedenle Turizm açısından oldukça gelişmiş olan ülkenin başkenti, Eyfel Kulesi ‘ninde bulunduğu ve senede miyonlarca turist ağırlayan Paris‘tir. Notre Dame’ın Kamburu adlı romanda da yer alan ve halk tarafından bu roman sayesinde daha da tanınan tarihi Notre Dame Katedrali de bu şahirdedir. 2019 yılında bizim fikirciklerimize göre kundaklanan ( I pet Goat 2 Animasyonunun gizli mesajlarında bariz görünüyor) yer şuan halen restore edilmektedir.

Fransa Gezi Rehberi

Fransa o kadar fazla tarih barındıran bir ülkedir ki kesinlikle görmeniz gereken yerler vardır.

  • Eyfel Kulesi
  • Louvre müzesi
  • Versay sarayı
  • Notre Dame Katedrali
  • Orsay Müzesi
  • Chambord Şatosu
  • Paris yer altı mezarları
  • Rodin müzesi
  • Mont Saint – Michel

Fransa’da yer alan bu yerler hem ülkenin sembollerindendir hem de oldukça uzun zaman önce yapılmışlardır.

Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi 19. yüzyılın sonuna doğru inşa edilmeye başlanmış ve yapımı 2 yıl sürmüştür. yapıda tam 1665 basamak bulunuyor. Ayrıca yaklaşık 11 bin ton demir kullanılmıştır. Yükseklik olarak ise 324,8 metre olarak biliniyor.

Bu kulenin yapılma amacı Fransa Devriminin 100.yıl kutlamasıydı.

Kule ilk etapta oldukça fazla tepki toplamıştı ve bu kadar demir yığınının şehri kirleteceğini düşünüyorlardı. Fakat 2002 yılında ziyaretçi sayısı tam 200 milyona ulaştı. Ortalama olarak her yıl 7 milyon turist çekiyor.


Louvra Müzesi

Dünyanın en büyük sanat müzelerinden biridir. Fransa’nın Paris şehrinde bulunmaktadır. İçinde bir önemli sanatçının eserleri yer almaktadır. Bu eserlerden bazıları şunlardır; Mona Lisa tablosu, halka yol gösteren özgürlük, semadirek kanatlı zafer heykeli gibi önemli eserler bu müzede sergilenir. Müzede 350 bine yakın eser bulunmaktadır. Müzeye her yıl milyonlarca turist ziyarete gelmektedir.


Versay Sarayı

Versay Sarayı

Versay , Paris’in 20 km güney batısında olan zengin bir şehirdir. Versay Sarayı sadece bir yapı değildir. Eski monarşiye karşı yapılmış ilk direniş bölgesidir. Olağan üstü bir bahçe ve müzeye sahip olan bu saray görülmesi gereken yerlerden birisidir.


Notre Dame Katedrali

Notre Dame Katedrali

1661 yılında yapılmaya başlanmıştır. Günümüzde müze olarak kullanılmaya başlanmıştır. Pazartesi günleri kapalıdır. Dünyanın en büyük saraylarından biridir. Sarayın içi kadar güzel bahçeleri bulunmaktadır. Bu bahçeleri de gezmek gerekir.


Bu liste çok uzun olduğu için bir tur vasıtasıyla gezmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Tur ile yapamam ben tek gideceğim diyenler içinse uygun fiyatlı uçak biletlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Fransa hakkında merak ettiklerinizi yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.

Bir Fransa Turuna Göz At

Fransa’ya Tek Gönder.

Bana başka Fikircik ver!