FunPlus Phoenix Worlds 2019’a LPL Şampiyonu olarak katılmayı hak kazanmıştı. Çin takımı gruplara 1. torbadan katılmıştıe 4 takımlık gruplarda LEC (Avrupa) temsilcisi Splyce, LMS temsilcisi JTeam ve GPL şampiyonu GAM ile eşleşti. Grup aşamasının ilk gününde JTeam’den adeta tokat yedi ve bundan sonra da kendine geldi.Spylce ile 1.lik için Tiebreak mücadelesi oynadı. Rakibe karşı adeta oyunu domine ederek bir galibiyet aldı ve grup aşamasını 1. olarak tamamladı.

FunPlus Phoenix Grup Aşaması

Daha sonra Çeyrek Finalde rakibi yine bir LEC takımı olan ve normal sezonu 2. tamamlayan Fnatic oldu. FunPlus Phoenix , Fnatic serisi Bo5 (Best of 5) üzerinden oynandı. Rakibini 3-1 ile gteçen FunPlus Phoenix buradan da Yarı Finale yükseldi. Orta koridorda Ryze seçimi ile defalarca maçı tek başına göğüsleyen DoinB ise esnek şampiyon seçimi ile rakipleri adeta şaşırtmaya devam etti.

Yarı Finalde geçen senenin şampiyonu yine bir LPL temsilcisi olan ve 3. Sıradan buraya katılmaya hak kazanan İnvictus Gaming oldu. Orta koridor oyuncusu esnekliğini aslında bu seride belli etti. Rakibin en önemli oyuncuları Rookie ve TheShy takımının yenilmesine engel olamadı. FPX orta koridor oyuncusu Nautilius orta koridor seçimleriyle adeta İG ekibini gafil avladı. Rakibi IG’yi 3-1 ile geçerek Worlds 2019’da Finale Yükselen ilk takım olmayı başardı. Rakibi ise bugun oynanacak olan SKT-G2 maçı ile belirlenecek.

Sizce FPX Worlds 2019’da şampiyon olabilir mi? Fikirciklerinizi bizlerle paylaşın..

FunPlusPhoenix Hakkında