G2 Worlds 2019’a LEC şampiyonu olarak 1. torbadan katıldı. Sezon başında LEC’in en iyi 2 orta koridorundan biri olarak gösterilen Perkz Nişancı konumuna geçerek FNC’ten de bir diğer en iyi orta koridor oyuncusu olan Caps’i takımın renklerine katarak inanılmaz esnek bir takım kurdu. Ormancı rolünde Jankos belkide LEC’in en iyi ormancısı. Üst Koridorda ise Wunder ile yola devam eden takım destek rolünde de Mikyx ile yoluna devam etti. Böylece G2 LEC liginde rollerinde en iyileri aynı takıma toplayıp bir yıldızlar karması oluşturdu.


G2 Grup Aşaması

Takım olabildiğince eskenti ve bu esneklikte birlikte inanılmaz bir uyum sağlayan takım grup aşamasında grubu 2. sırada tamamladı. Takım 5-0 giderken bir anda LCK temsilcisi (Kore) Griffin’e mağlup oldu ve Griffin ile bir Tiebreak karşılaşması oynamak zorunda kaldı. LCK 2.si Griffin bu maçta da rakibini yenerek grup aşamasını 2. bitirmeye zorladı.


G2 daha sonra Çeyrek Finalde rakibi bizimde yakından tanıdığımız DAMWON Gaming oldu. DamWon’a karşı yine etkili bir oyun oynayan ekip 3-1 gibi bir skorla rakibini saf dışı bıraktı. Showmaker ve Nuguri ne kadar çabalasa da başarılı olamayıp DamWon’un turnuvadan elenmesini engelleyemedi.

G2 yarı finalde Trunuvanın kendisi ile birlikte en büyük favori gösterilen LCK Şampiyonu Faker’lı SKT vardı. SKT Khan ilk maçta belkide tunuvanın tuzak seçimi olan Renekton’u aldı. Bunu gören koç GRABBZ Wunder için Kled seçimini gerçekleştirdi. Skor olarak her iki oyuncuda yüksek kda ile bitiremese detakım savaşlarında Wunder takımını sırtlamayı başardı ve G2 yu 1-0 öne geçirmeyi başardı.

2. karşılaşmada ise SKT bir misilleme yaparak biz de esnek bir takımız deyip nişancı Teddy’e Yasuo kitlediler. Teddy Yasuo ile muazzam bir performans gösterdi ve skorda eşitliği sağlarken SKT’yi sırtlayan kişi oldu.

3.Karşılaşmada Faker kendisi ile her defa özdeşleştirilen Ryze seçimini yaptı. Rakibi Caps ise kendisine takılan Baby Faker lakabını twitterdan bir keresinde “Ben baby faker değilim, ben Caps’im” diyerek rakibine karşı Orianna seçiminde bulundu. Güzel bir baron savaşının ardından LEC ekibi skoru 2-1 yaptı.

4. Maçta ise bu sefer Perkz Yasuo seçimini kendisi için gerçekleştirdi. Caps Syndra alırken Faker Qiyana tercihinde bulundu. Faker erken oyunda her ne kadar öne geçse de orta oyunda bir şeyler yapmak için çok fazla hamle yaptı fakat sürekli karşı hamleye maruz kalıp öldü. Son takım savaşında G2 alt koridoru Faker’ı yakalayıp öldürdü. Devam eden takım savaşında ise Perkz Yasuo ile 4 te 4 atarak SKT’yi Kore’ye gönderen hamleyi yaptılar. Böylelikle LEC ekibi finalde FPX ile eşleşti.

Sizce Worlds 2019 da Şampiyon G2 mu yoksa FPX mi olur? 10 Kasım’da cevabını göreceğiz..

Maç özetleri için tıklayınız