Nedir Bu I Pet Goat II ?

I Pet Goat II bir animasyon filmidir. Yapımı yaklaşık 4 sene kadar sürmüş olan bu animasyon filminin sadece 7 dakikalık olması da filmi bir o kadar ilginç kılıyor. Bol bol gizli mesaj ve simgelerle dolu, benzetmelerle beslenen ve günlük yaşamdan örneklere dayandıran bir animasyon düşünün. Üstelik her kitleye hitap edebilecek güçte. Hem dinlerden alıntılar var hemde beyinlerin gücünü temsil eden simgeler. Kısaca bu film merak edilenin aksine çok fazla karmaşık. Tek seferde izleyipte anlayamacağınız çok fazla gizli mesaj. Hemen hemen her saniyesinde. Bu da neden bu kadar uzun sürdüğünün bir göstergesi olsa gerek. 2012 çıkışlı bir animasyon olan I Pet Goat II ‘yi ilk önce izleyerek başlayalım.

Simgeler ve Mesajlar

I Pet Goat II başlangıcında bir keçi karşılıyor bizleri. Arka sahnede yanan ikiz kuleler ve keçinin alnında bulunan bir barkod bulunuyor.

Kutucuklarda bulunan dolu harf sayısı 9 adet. Roman rakamıyla yazılan 2 sayısı harlferın sayısı ile birleşince 9/11 sayısını ifade ediyor. 11 Eylül İkiz Kuleler saldırısı.

Barkod sistemi tüm dünyada bulunan bir ürün kodlama şeklidir. 3 uzun çizgi bulunur barkodlarda ve her çizgi 6 sayısını ifade eder. 666 rakamı buraya gizlenmiştir aslında. Hatta videoyu izlerseniz keçinin hipnotize edilmiş olduğunu göreceksiniz. Bu da onu bir mal gibi kabul etmek için barkodlandığı aşikar.

Ayrıca kelime anlamı Ben evcil bir keçiyim olan I Pet Goat II , keçiyi tek bir hedef olarak koymuştur. Çünkü satanizm inancında keçi şeytanın bir simgesidir. Burada da anlayabileceğimiz; “Şeytanı hipnotize edip sahip olduk. O bizim bir malımız.” anlatılmak istenmiştir. Şeytan sadece bir terim olarak kullanılıyor yalnız burada. Şeytan denmesinin sebebi kötülüktür.

Ve arkada çalan müziğe dikkat ederseniz bir kalp atışı şeklinde ritim var. Fakat bu normalin biraz üstünde. Yani bir duygu değişimi söz konusu. Korku adrenalin salgılar ve kalp atışını hızlandırır.

Sonrasında bu sahne geliyor. Bir kukla oynatıcısı. Gösterinin ismi I Pet Goat II .

Ellerinde bulunan kan ve dolar işaretleri aslında çok açık. Dolar parayı ve gücü simgeliyor, Kan ise savaş ve kötülüğü simgeliyor. Kukla oynatıcısı olması da kendinin yönettiğinin bir göstegesi.

Bush ve Obama Kukla mı?

Bush’u temsil eden sahne

Kukla ilk olarak bushu gösteriyor. Bush kafasında delilik simgesi olan bir huni ile karşılıyor bizleri. Resimde görebileceğiniz gibi tahtada çeşitli işaretler var. Tahtanın en üstünde evrim teorisini açıklayan bir tablo var. Hemen yanında saat 12:00 yi gösteriyor. Bush hala okulda. Tıpkı 11 Eylül saldırısında olduğu gibi. Halbuki saat 09:30 civarında olan bir saldırıydı. Neden hala okulda?

Ve tahtada adam asmaca oynanıyor. Adam asmaca oyununu herkes bilir. Bir harf söylersiniz ve harf yanlışsa adamın bir parçası çizilir. Bir çok insan bunun evolution (evrim) kelimesi olduğunu savundu. Fakat oyunun kuralı bir harfi söyleyince bulunduğu her yere yazılır.Fakat sadece 1 kere O harfi yazılmış. Videoda dikkat edin. Bunun 2 sebebi vardır. Birincisi kelime evolution değil ya da evolition fakat bizle dalga geçtikleri için bunu görmezden gelinmiş. Fikirlcikerinizi yorumlarda belirtin.

Daha sonra Obama sahneye çıkıyor. Yani kukla Obama’yı da yönetiyor. Fakat dikkat çeken en önemli noktalardan birisi Obama bir kep ile sahnede. Sahne diyorum çünkü damalı taşların üstündeler. Masonlukta Damalı taşların anlamını biliyorsunuz. Kep Obama’nın okumuş ve kültürlü olduğunun bir simgesi. Ve obama hep gülüyor hatta projektörden videoda görebileceğiniz gibi LOL yazısı yani gül emri veriliyor Obama’ya. Fakat Obama , Alice Harikalar Diyarında karakterini canlandıran kızın elinden bir elma düşüp ona çarpmasıyla endişeleniyor. Nedeni ise çok basit. Obama dünyaya bir umut olmuştu. Elma 2ye bölünüp Lotus çiçeğinin açmasına sebep oluyor. Lotus Çiçeği ise umut ve aydınlanma anlamındadır. Aydınlanan nesilden tedirgin oluyor.

Aydınlanma Başladı Mı?

Daha sonrra okuldan dışarı çıkıldıkça duvarda Psalm23 yazılı bir grafiti bizleri karşılıyor. Psalm23 ZEBUR’da bulunan bir bölümdür. İçeriği ise Tanrıya olan yakınlığı simgeler. Ona hizmet ettiğini onun hep yanında olacağını gibi şeyler geçer bu bölümde. Burada da dini nasıl kullandıklarını gösteriyor.

Daha sonra Usame Bin Ladin görünüyor. 11 Eylül saldırısını düzenleyen kişi olarak biliniyor. Hemen üstünde islamın bir sembolü olan hilal gözümüze ilişirken üniformasında da CIA amblemi olması da baya bir ironik. Ve Asker kıyafeti giymiş vaziyette. Geminin üstünde ibadet yapıyor gibi gösterilmiş fakat kime olduğu gayet açıkça belli. Sakalındaki yanan alev simgesi de savaşın simgesi.

I Pet Goat II animasyonunun devamında ise bir bebek yumurtanın içinde izleniyıor. Bu matrix filminde de karşımıza çıkan bir durum aslında. İnsan yetiştiriciliği. Bunları da kontrol ediyoruz ve gözümüz üstünüzde anlamına geliyor. Daha sonra Özgürlük heykelinin İsrail’in simgesinin üstünde olduğunu ve burada da heykelin elindeki meşalelenin düştüğünü görüyoruz. Amerika ile İsrail’in arasının açılacağı anlamına gelebilir. Nedeni ise İsrail’li Rothschild ailesinin Çin’e yapmış olduğu yatırım gibi gözüküyor.

Daha sonrasında ise sahte mesihi görüyoruz. Kalbi ateşle yanan ve daha sonrasında da umut simgesi taşıyan kelebeğin ona konmasıyla ölen biri. Gözlerinin içi ateş dolu. Ve uyku halinde. Daha uyanmamış. Gözlerini açtığında ise Notre Dame Katedrali yıkılıyor. Yani uyanmış oluyor. Dünyaya geldiğini gösteriyor. Video 2012 yapımı fakat Notre Dame Katedrali 2019’da yıkılıyor. Bu da dünyayı biz yönetiyoruz demenin başka bir şekli olsa gerek. Birebir aynı şekilde yıkılıyor.

Daha birçok ufak ama gizli mesaj var. Kesinlikle bizler ile oyun oynuyorlar orası belli. Fakat bunlara nasıl engel olabiliriz? Sizde fikirciklerinizi youmlarda bizlerle paylaşın.