Worlds 2019 Finali | Funplus Phoenix – G2

League of Legends Worlds 2019’un Finali bugundü. Çin temsilcisi FPX ve Avrupa Temsilcisi G2 bugün Worlds 2019’un son maçını oynadılar.

Turnuvanın galibi yaklaşık 1 milyon $ para ödülünün ve bütün senenin emeğinin karşılığını alacak. İkinciye ise 250 bin $ ödül verilecek fakat kesinlikle çok üzülecek.

FunPlus Phoenix 3-0 lık ezici bir skorla şampiyon olmayı başardı.

Fpx – G2 1. Maç

RolFpx Takım PickleriG2 Takım Pickleri
Üst Gangplank Ryze
Orman Lee sin ELise
Orta Nautilus Pyke
Nişancı Sivir Varus
Destek Thresh Tahm Kench

İlk maçın özeti aslında Sivir’in çok beslenmesi oldu. Önünce çok rahat durabilecek bir tank hattı ve bulunduğu konumdan çok rahat kurtarabilecek bir Thresh seçimi. Üstüne üstlük G2 takımının orta koridor oyuncusu Pyke tercihinde bulunması da FPX takımının yağına bal sürdü. Pyke’ın bir kaç yama önce koridor temizlemesi zayıflatıldı hatta abartırsak kaldırıldı. Bu nedenle FPX rahat bir maç geçirerek ilk oyunu kazandı.

Fpx – G2 2. Maç

Rol Fpx Takım Pickleri G2 Takım Pickleri
ÜstKledAkali
OrmanLee sinElise
OrtaRyzeTristana
NişancıKaisaYasuo
DestekGalioGragas

İkinci maçta ise Perkz kendisine Yasuo tercih etti. Takip edenler bilir Yasuo ve Gragas alt koridorda uyumlu bir ikili. Fakat yine Fpx ormancısı Tian erken oyunda yaptığı baskınlar ile alt koridorda Kaisa’yı çok öne geçirdi. Kaisa 8/0/6 gibi bir skorla ve DoinB’nin muhteşem Ryze Performansı ile seride durumu 2-0 yapmayı başardı.

FPX – G2 3. Maç

Rol Fpx Takım Pickleri G2 Takım Pickleri
Üst Gangplank Ryze
OrmanLee sinJarvan IV
OrtaGalioVeigar
NişancıXayahEzreal
DestekThreshNautilius

Üçüncü maça Jarvan seçimi ile ilk kan kralı Jankos ile G2 ilk kanı almayı başardı. Alev ejderini dakika 18 civarlarında Jankos ile G2 takımı almayı başarırken sadece 1 skor vererek Ryze ultisi ile uzaklaştı. Skorun Galio’ya gitmesi ise tesellisi oldu. G2 her ne kadar dirense de rakibi her seferinde karşı hamle yapmayı başardı ve League of Legends Worlds 2019 şampiyonu FunPlux Phoenix oldu. 3-0

League of Legends Worlds 2019

Çin bölgesi geçen sene IG ile şampiyon olmuştu. Bu sene de FPX ile üst üste iki senedir egemenliğini sürdürüyor. Caps ise 2 senedir finaller gidip 3-0 kaybediyor.

Maç videolarını izlemek için Lolesport sayfasını ziyaret edebilirsiniz.